Tr

From StarFriend Wiki
Jump to: navigation, search

Contents

Hangi Starcraft 2 ile Yüklenir?

Starfriend, modifiyesiz bir Starcraft oyununa ihtiyaç duyar. ( İndirdiğiniz oyuna Reloaded, Razor crack, mod vs kurmamalısınız) Ayrıca, orjinal battle.net hesabınız varsa yine Starfriend ile rahatça girebilirsiniz.


Starcraft 2 Wings of Liberty Yüklemek

Şimdi Starcraft'ı LAN üzerinden oynamak için ayarlayalım;

1) İlk olarak Starcraft 2 oyununu yüklemeniz gerekmektedir. Bu yüklemeyi battle.net'in resmi sitesinden, elinizdeki DVD'lerden, kullandığınız torrent sitelerinden ya da bir warez forum sitesinden yapabilirsiniz.

2) Oyunu indirdikten sonra, yüklemeye başlayabilirsiniz.

Oyunu internet bağlantısını keserek yükleyeceğimiz için aşşağıdaki key'lere ihtiyacımız olacak.


İnternetinizi Kesin ve Starcraft 2 Yüklemesini Başlatın

İnternetinizi kesin ve oyununun yüklemesini başlatın. Size internetiniz yok diye bir uyarı verdiğinde de sol alttaki turuncu kutucuğa tıklayın ve aşşağıdan uygun key'i yazın.

enGB : G8MN8UDG6NA2ANGY6A3DNY82HRGF29ZH

enUS : 3DH5RE5NVM5GTFD85LXGWT6FK859ETR5

ruRU : VHB378W64BAT9SH7D68VV9NLQDK9YEGT

ptBR : QA2TZ9EWZ4CUU8BMB5WXCTY65F9CSW4E

itIT : NE7CUNNNTVAPXV7E3G2BSVBWGVMW8BL2

frFR : ZG7J9K938HJEFWPQUA768MA2PFER6EAJ

esES : 8WLKUAXE94PFQU4Y249PAZ24N4R4XKTQ

plPL : 2NSFB8MELULJ83U6YHA3UP6K4MQD48L6

deDE : Y45MD3CAK4KXSSXHYD9VY64Z8EKJ4XFX

enSG : W9RRHLB2FDU9WW5B3ECEBLRSFWZSF7HW

zhTW : U3NFQJV4M6GC7KBN9XQJ3BRDN3PLD9NE

esMX : A34DXX3VHGGXSQBRFE5UFFDXMF9G4G54

koKR : 3V9E2FTMBM9QQWK7U6MAMWAZWQDB838F


Patch Yüklemek

Patch yüklemek için sadece yüklediğiniz oyunu çalıştırmanız gerekmektedir. Gerekli olan en son patch otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.(Biraz uzun sürebilir sonuna kadar bekleyin)

9.jpg.


Starfriend İndirmek ve Çalıştırmak

http://www.battle4sc2.com/download-starfriend.php

Bu linkten birinci ve üçüncü dosyayı indirmeniz yeterlidir. Birincisi Starfriend programını çalıştıracağınız klasör, üçüncüsü ise size lazım olan "cache" klasörüdür. Diğer bir seçenek de Starfriend installer'ı indirip kurulum şeklinde Starfriend uygulamasını kurmanızdır. Bu sayede cache işlemlerini kendisi otomatik yapacak ve oynamaya hazır hale getirecektir. Seçim sizin 2 yolu da kullanabilirsiniz.
1.jpg
Daha sonra bu iki klasörü rar'dan çıkarın.
2.jpg.

Sakın indirdiğiniz "Starfriend" klasörü ile oyunu kurduğunuz "starcraft 2" klasörünü karıştırmayın!!!
7.jpg

Şimdi rar'dan çıkarttığınız "Blizzard Entartainment" klaösürünün içindeki "cache" klasörünü kopyalayın. Yine rar'dan çıkarttığınız Starfriend klasörüne girin ve Blizzard Entartainment/Battle.net/Cache dizinine yapıştırın. Yani iki "cache" klasörünü değiştirin.

Bu işlemleri yaptığınızda klasörü dizininiz şu şekilde olmalıdır;

1) Ana Starfriend klasörünüz.

2) Blizzard Entartainment klasörünüz.

3) Ve battle.net klasörü içindeki cache klasörünüz.
4.jpg

Şimdi Starfriend klasörünüzdeki Starfriend_client.exe dosyasına tıklayıp programı çalıştırın.
5.jpg

İlk defa çalıştırıyorsanız bu programı sizden Starcraft 2 oyununun kurulu olduğu klasörü seçmenizi isteyecektir. Seçin ve devam edin.

Program açıldığında üst tarafta language bölümünden türkçe'ye çevirebilirsiniz. Daha sonra "sunucu" sekmesine gelip "sunucuyu başlat"a tıklayın ve daha sonra da "start game" e basın. Bu şekilde oyunu siz kurmuş oluyorsunuz. Çünkü server'ı 127.0.0.1 ıp numarası ile başlattınız. Hamachi'deki veya yerel ağınızda bulunan bir arkadaşınız rahatlıkla sizin hamachi üzerinde yazan ıp'nizi programa yazarak oyununuza bağlanabilir.

Sunucuya Katılmak

Oyunu kuran kişinin "istemci" sekmesindeki "sunucu ip adresi" bölümü 127.0.0.1 olmalıdır ve oyunu başlatmadan önce "sunucu" sekmesinden "sunucuyu başlat" dedikten sonra "oyunu başlata tıklamalıdır. Her zaman oyuna katılacak kişilerden önce giriş yapmalıdır.

Oyuna katılacak kişiler ise oyunu kuran arkadaşının ip numarasını "istemci" bölümündeki "sunucu ip adresi" bölümüne yazıp "oyunu başlat" a tıklamalıdır. Oyuna katılan kişilerin "sunucuyu başlat" demesine gerek yoktur. Oyunu kuran ya da oyuna katılan herkes oyun açıldıktan sonra çıkan account ve password bölümüne şunları yazmalıdır;

Battle.net account= gg@gl.hf Password= gg

Not: Oyuna katılan kişiler, oyuna kuran kişinin "daveti" ile oyunda yer alırlar. Oyunu kuran kişinin oyuna girdiğinde gelen kişileri "invite" etmesi gereklidir.

Personal tools
Namespaces
Variants
Actions